ul. 1 Maja 86
58-500 Jelenia Góra
tel. 75-7525851, tel/fax. 75-7523627
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze

W Karkonoszach ogłoszony został drugi stopień zagrożenia lawinowego! Warunki na szlakach są trudne i wymagają umiejętności i doświadczenia w poruszaniu się w warunkach zimowych - szlaki są zasypane nawianym śniegiem, zaspy mogą dochodzić do 1 m wysokości, pod śniegiem mogą być wylodzenia. Przy utrzymujących się opadach śniegu oraz silnym wietrze warunki te wymagają rozwagi i pokory od turystów i odpowiedzialnego planowania wycieczki w góry.
Przy trudnych warunkach atmosferycznych na grzbiecie Karkonoszy nie zalecamy wyjścia w góry powyżej górnej granicy lasu. 
Prosimy o śledzenie alertów pogodowych.

UWAGA! Ze względu na trudne warunki zimowe oraz zagrożenie lawinowe, zamknięte są dla ruchu turystycznego:
  • szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki, na odcinku od schroniska Nad Łomniczką do schroniska Dom Śląski;
  • szlak niebieski tzw. Droga Jubileuszowa na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Zakosach do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym na Czarnym Grzbiecie;
  • szlak żółty na odcinku przez Biały Jar od schroniska Strzecha Akademicka do skrzyżowania ze szlakiem czarnym (Śląską Drogą);
  • szlak niebieski na odcinku przez Kocioł Małego Stawu od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia;
  • szlak żółty na odcinku od Mokrego Rozdroża powyżej schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów;
  • szlak zielony na odcinku od Mokrego Rozdroża przez Śnieżne Kotły do Rozdroża pod  Wielkim Szyszakiem;
  • szlak czerwony na odcinku od Śnieżnych Kotłów do Obniżenia pod Śmielcem. Obejście zimowe tego odcinka prowadzi trawersem południowego stoku Wlk. Szyszaka,  przez teren Rep. Czeskiej. Uwaga obejście zimowe krzyżuje się z czerwonym szlakiem (Drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej) ok 300 m od  Obniżenia pod Śmielcem. Do szlaku niebieskiego w kierunku Rozdroża pod Wlk. Szyszakiem należy się kierować na zachód, po tyczkach.
  • szlak zielony na odcinku od górnej stacji wyciągu na Szrenicę nad Kotłem Szrenickim do skrzyżowania z czerwonym szlakiem w rejonie Mokrej Przełęczy.

Przypominamy o odpowiednim ubiorze i przygotowaniu do wędrówki w warunkach zimowych - do plecaka wracają raczki, kije, ciepłe rękawiczki i czapka oraz zakładamy odzież termiczną i kurtkę chroniącą przed niską temperaturą oraz wiatrem. Pamiętamy też o naładowanym telefonie, mapie oraz prowiancie, w tym ciepłym napoju w termosie.
Dni są już wyraźnie krótsze zatem na szlak należy wyruszyć odpowiednio wcześnie i zaplanować trasę tak, aby dotrzeć w doliny lub do schroniska o odpowiedniej porze - zmierzcha już ok. 15.30.

3997054
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
123
3167
5146
3977356
5146
71355
3997054

Twoje IP: 44.200.117.166
2023-10-03 01:15
Visitors Counter


Oddział "Sudety Zachodnie"


Grupa Karkonoska GOPRUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

przewodnik-sudecki.pl
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze