ul. 1 Maja 86
58-500 Jelenia Góra
tel. 75-7525851, tel/fax. 75-7523627
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze

 

Serwis informacyjny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
30 lipca 2014 r. roku. Informacje o najnowszych wydarzeniach.

Międzypokoleniowa
Sztafeta Turystyczna

W dniu 20 września o godzinie 10.00 wyruszamy na szlaki piesze (nizinne i górskie), rowerowe, kajakowe, konne.
Zapraszamy do akcji dzieci, młodzież i seniorów. Tych bardziej i mnie sprawnych. Chcemy pokazać, że turystyka jest dla wszystkich i wspaniale łączy pokolenia na turystycznym szlaku.
Informacji można szukać w najbliższym oddziale PTTK a także na naszej stronie.
Czekamy na Was! Dołączcie do nas!
Zgłoszenie do sztafety i inne materiały na stronie:
http://www.tlp.pttk.pl/Miedzypokoleniowa-sztafeta-turystyczna
Termin zgłoszeń mija 15 sierpnia.

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”
Jeżeli mieszkasz w gminie, która dba o rowerzystów, pomyśl o zgłoszeniu jej do konkursu. Na stronie www.narowerze.pttk.pl znajdziesz kartę zgłoszenia i regulamin konkursu w roku 2014 r. Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia.
Czy polubiliście już nasz profil „Rowerem przez Polskę” na FB? Jeśli jeszcze nie to zapraszamy https://www.facebook.com/rower.pttk

Dzienniczek Wypraw Rodzinnych
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z myślą o wędrujących rodzinach, które często zaglądają do obiektów PTTK, przygotowało Dzienniczki Wypraw Rodzinnych.
Pomysł nawiązuje do konkursu Turystyczna Rodzinka i idei odzwierciedlania wspólnie odbytych wypraw w dzienniczku. Wędrujące rodziny sporządzają swoistego rodzaju kronikę rodzinnego wędrowania, do której zapewne chętnie sięgną w czasie zimowych wieczorów, czy też chcąc się pochwalić innym, gdzie byli, co zobaczyli.
Dzienniczki są dostępne nieodpłatnie w wybranych obiektach PTTK na terenie Polski. Oprócz miejsca na potwierdzenie wędrówek (zdjęcia, wklejanie biletów wstępów, pieczątki) znajdziemy informacje jak należy zachować się na szlaku, jakie telefony należy zapamiętać. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy rodziny do wspólnego wędrowania nie tylko w okresie wakacji, ale również w ciągu roku.

Turystyka łączy pokolenia
Projekt „Turystyka łączy pokolenia” realizowany jest przez PTTK pod patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W ramach akcji organizujemy konkursy: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Rodzinna przygoda na szlaku”, Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla młodzieży i dorosłych „Turysta-Senior”.
http://www.tlp.pttk.pl/node/3

„Bezpieczna woda, akcja informacyjno-edukacyjna”
Centrum Turystyki Wodnej PTTK realizuje projekt „Bezpieczna woda, akcja informacyjno-edukacyjna”. Jest to pilotażowy projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a jego istotą jest przeszkolenie młodych ludzi w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i zagrożeń nad wodą i na wodzie. http://polskieszlakiwodne.pl/aktualnosci/1747,Pierwsze_zajecia_akcji_%5C

Zagłosuj na „Gminę Przyjazną Turystom”
Weź udział w głosowaniu i wybierz gminę, która najbardziej zasługuje na tytuł przyjaznej turystom.
Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, firmą 3Step Sp. z o.o. oraz Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych ogłasza ogólnopolski konkurs pod patronatem medialnym portalu podroze.pl, w którym to wy – internauci – wybierzecie, która spośród 15 nominowanych gmin zasłużyła na tytuł najbardziej przyjaznej turystom.
Spośród mnóstwa nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wybrała 15 gmin, które powalczą o tytuł „Gminy Przyjaznej Turystom”, certyfikaty Wspólnoty i nagrodę główną – turystyczną aplikację mobilną.
Wybór nie był prosty. Konkurs pokazał prawdziwy potencjał turystyczny polskich gmin. A mają się one czym pochwalić.
Teraz wybór należy już tylko do was – internautów. Już dziś możecie oddać swój głos na gminę, która według was powinna zwyciężyć. Aby to zrobić wystarczy odwiedzić stronę www.wspolnota.org.pl/turysta. Tam też znajdziecie opisy wszystkich nominowanych wraz z zaproszeniami ich wójtów, burmistrzów i prezydentów. Głosowanie potrwa do 31 sierpnia!

„Cisza Jak Ta” na Maciejowej...
Serdecznie zapraszamy do Schroniska PTTK na Maciejowej na koncert zespołu „Cisza Jak Ta”": 2.08.2014, godz. 19:00.
https://www.facebook.com/events/452172694919641/?ref=22

Zlot Oddziałów i Kół Środowiskowych PTTK
Zapraszamy do udziału w XV Ogólnopolskim Zlocie Oddziałów i Kół Środowiskowych PTTK. Tegoroczne spotkanie, organizowane przez Oddział „Ziemi Sanockiej" w Sanoku, odbędzie się w dniach 3-5 października w Bieszczadach. Termin zgłoszeń upływa 30 sierpnia br.
http://www.pttk.pl/pttk/komisje/k_s/XV_Ogolnopolski_Zlot_Oddzialow_i_Kol_Srodowiskowych_PTTK_regulamin.pdf

„Soboty z przewodnikiem” na półmetku
Od 4 lat mieszkańcy oraz turyści zwiedzają najciekawsze miejsca w Elblągu w ramach cyklu „Sobota z przewodnikiem”. W tym roku z okazji wyjątkowego jubileuszu miasta (777-lecie istnienia), odbędzie się aż 15 spotkań! Za nami już 8 z nich! „Soboty” społecznie prowadzą członkowie PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego. Serdecznie zapraszamy!
http://www.pttk.elblag.com.pl/aktualnosc,649,ruszaj%C4%85_soboty_z_przewodnikiem

XXIII Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej
Zapraszamy do udziału w XXIII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w Poznaniu.
Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Termin zgłoszeń: 5 września 2014 r.
Finał: 23-25 października 2014 r. MTP Tour-Salon w Poznaniu.
www.przegladksiazki.pl

57. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej PTTK
Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK, Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie oraz Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej serdecznie zapraszają na 57. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej PTTK Gniezno – Jankowo Dolne w terminie 10-14 września 2014 r.
http://gniezno.pttk.pl/wydarzenia/57-ogolnopolski-zlot-przodownikow-turystyki-pieszej-pttk

45. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej „Prudnik 2014”
W dniach 25-28 września 2014 r. w Prudniku odbędzie się 45 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 22 sierpnia br.
Bliższe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej KTG ZG PTTK: http://www.ktg.pttk.pl/index.php?mod=news&act=showfull&id=1400686251
i stronie oddziału PTTK w Prudniku http://prudnik.pttk.pl/ptg.php

53. Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej
Zlot zorganizuje Oddział PTTK Ziemi Lwóweckiej w Lwówku Śląskim w dniach 17-19 października. Szczegóły na temat tej imprezy wkrótce na stronie KTG ZG PTTK
http://ktg.pttk.pl/

Letni (87) numer Gazety Górskiej
A w nim m.in.: Flisacka flota na Dunaju, wywiad z Reinholdem Messnerem, Masyw Śnieżnika, Alpy Kamnicko-Sawińskie i wiele innych artykułów dla miłośników gór.
Więcej informacji na stronie: http://www.gazetagorska.pttk.pl

„Korona Himalajów” nad Bałtykiem...
Czternaście skalnych płyt symbolizujących czternaście ośmiotysięczników stanęło we Władysławowie. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru miesięcznika „n.p.m.”: http://www.npm.pl/index.php?action=site&pid=1179&id=73

„Poznaj Swój Kraj”
Zapraszamy do „Poznaj Swój Kraj”, miesięcznika dla turystów, krajoznawców i wszystkich ludzi ciekawych świata. Proponujemy wycieczki, konkursy, felietony, piękne zdjęcia i ciekawostki. Pismo dostępne w empikach oraz na stronie internetowej.
http://www.poznaj-swoj-kraj.pl/

Zielone Schroniska
Informacja o wolnych miejscach noclegowych i rezerwacja internetowa on-line w schroniskach tatrzańskich i beskidzkich objętych projektami „Zielone Schroniska”: www.schroniska.pttk.pl
Już prawie tysiąc pięćset osób podzieliło się z nami opiniami o pobytach w schroniskach PTTK objętych projektami „Zielone Schroniska”. Zachęcamy do wypełniania ankiet: www.schroniska.pttk.pl


Obiekty zapraszają:


Letnie Wieczory
W Schronisku Górskim PTTK na Hali Ornak zapraszamy w lipcu, sierpniu i wrześniu. Podobnie jak w ubiegłym roku wznawiamy, dla naszych turystów oraz wszystkich zainteresowanych, serię spotkań wakacyjnych wieczorną porą: „Letnie wieczory”. O dokładnych terminach wydarzeń oraz tematach spotkań będziemy informować na bieżąco na stronie schroniska: http://www.schronisko-ornak.pl/
oraz na FB https://www.facebook.com/pages/Schronisko-G%C3%B3rskie-PTTK-na-Hali-Ornak/211602602240172

Zapraszamy do Doliny Pięciu Stawów Polskich!
Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich to miejsce z prawdziwą wysokogórską atmosferą. Położenie schroniska wśród malowniczych tatrzańskich szczytów sprawia, że miejsce to jest świetną baza wypadową w najpiękniejsze części Tatr. Dla osób lubiących spędzać czas aktywnie proponujemy wycieczki m. in. Na Orlą Perć, w rejon Morskiego Oka, czy do Doliny Gąsienicowej.
http://www.szkola-gorska.pl/wycieczki.html

Na wakacje do Samotni
Schronisko PTTK Samotnia w Karkonoszach zaprasza turystów w swoje gościnne progi. U nas znajdziesz ciszę i spokój, niepowtarzalna atmosferę, dobrą kuchnię. Zapraszamy www.samotnia.com.pl

Wakacje na Kalatówkach
Hotel Górski PTTK Kalatówki to idealna propozycja dla kochających góry.
Nasz obiekt znajduje się w samym sercu Tatrzańskiego Parku Narodowego, nieopodal Zakopanego. Niezwykła lokalizacja, fantastyczne widoki na szczyty Tatr, przepyszna kuchnia i dbałość o każdy szczegół, sprawią, że wypoczynek tutaj jest naprawdę wyjątkowy.
Na naszych Gości czekać będą spotkania z ludźmi gór i wiele innych atrakcji.
Zachęcamy do dokonania rezerwacji. Zarezerwuj miejsce na Kalatówkach już dziś! http://kalatowki.pl/

Przybywa miejsc na Kudłaczach...
Z przyjemnością informujemy, że Schronisko PTTK na Kudłaczach dysponuje już trzydziestoma siedmioma miejscami noclegowymi. Zapraszamy do korzystania z nich.
http://www.kudlacze.pttk.pl

Jazz Camping Kalatówki zaprasza
Fanów jazzu już dziś zapraszamy na kultowy festiwal Jazz Camping Kalatówki. To już osiemnasta edycja tej imprezy! Odbywać się ona będzie w dniach 29 września do 5 października.
Szczegóły na stronie internetowej: http://kalatowki.pl/pl/jazz-camping.html

Bazy namiotowe Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie
Jak co roku, również w te wakacje można skorzystać z bazy namiotowej, zapraszamy przez cały lipiec i sierpień. Poniżej ważne bazowe daty:
Baza na Lubaniu: V Dzień Naleśnika 2.08, zwijanie 29-30.08
Baza pod Gorcem: Gorcstok 22-24.08, zwijanie 29-30.08
Baza w Radochnie: zwijanie 30-31.08.
O imprezach w bazach na bieżąco informujemy na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Oddzia%C5%82-Akademicki-PTTK-Krak%C3%B3w/110242042357441
Zapraszamy

Obiekty przyjazne turystyce rodzinnej
Obiekty polecane dla rodzin z dziećmi sprawdzone przez turystyczne rodzinki. www.wypoczywajzdzieckiem.pl a także na stronie www.rodzina.pttk.pl

 

Rabaty dla członków PTTK


Firma Vacus zaprasza na zakupy
VACUS to sklep, który oferuje szeroką gamę pojemników i zgrzewarek próżniowych, dzięki którym można dłużej cieszyć się świeżością żywności. Polecamy je do codziennego użytku w każdym gospodarstwie domowym oraz w czasie wszelkich wypraw, wędrówek i podróży. Produkty pakowane próżniowo mają ograniczony dostęp tlenu, co znacznie spowalnia proces psucia się żywności, ale też zapobiega uwalnianiu się zapachów przechowywanych produktów. Dzięki zgrzewaniu w pakowarkach próżniowych można zabezpieczyć dokumenty oraz inne – niezbędne w trakcie wędrówek – akcesoria przed wilgocią. Niewątpliwie doceni je każdy turysta. Dla członków PTTK 8% rabatu na cały asortyment sklepu internetowego.
Zapraszam do zapoznania się z naszą pełną ofertą http://www.vacus.pl

Sklep „Wojciech” zaprasza
Sklep Turystyczno Sportowy „Wojciech” (woj. śląskie) udziela 10% rabatu na zakupy gotówkowe i 7%rabatu na zakupy płatne kartą, rabat nie łączy się z innymi promocjami.
http://e-wojciech.pl/

 

To już było...

Wisłą na 777-lecie Elbląga
Trzech kajakarzy z KTKaj „Druzno” przy PTTK Oddziale Ziemi Elbląskiej postanowiło w niecodzienny sposób uczcić jubileusz miasta i przez 7 dni płynąć po 77 kilometrów dziennie. Wystartowali z Warszawy i dopłynęli do Elbląga Wisłą. O akcji informowały elbląskie media, a już za kilka dni ich wspomnienia na stronie PTTK Elbląg. Zapraszamy do lektury!
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=75477

„Pomorskie 2014”
W dniach 6-19 lipca odbył się 55 Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy im. gen. Mikołaja Wisznickiego „Pomorskie 2014”. Organizatorem imprezy był Oddział Gdański PTTK, w tym Klub Turystów Pieszych „Bąbelki” oraz Oddziałowa Komisja Krajoznawcza. Galerie zdjęć można obejrzeć na stronie OWRP http://pttk.arsena.pl/55OWRP/, a relacje z pierwszej trasy rajdowej przeczytać w dziale Aktualności na stronie Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK http://www.ktpzg.pttk.pl/aktualnosci/aktual.php


Zapraszamy do współpracy
Jeżeli masz informacje o ciekawych wydarzeniach, chcesz, aby informacja z życia Twojego Oddziału trafiła do odbiorców naszego serwisu, skontaktuj się z nami:
Denise Ślęzak-Michalska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Paweł Zań Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
ul. Senatorska 11
00-075 Warszawa
tel. +48 22 826 22 51
www.pttk.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Opracowanie informacji: Jolanta Śledzińska, Denise Ślęzak-Michalska, Paweł Zań
Pomysł i wykonanie: Paweł Zań; wykonanie i obsługa techniczna serwisu: Wojciech Koboska, Denise Ślęzak-Michalska i Paweł Zań

4244818
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
1357
5316
26837
4210863
45921
38042
4244818

Twoje IP: 44.222.218.145
2024-02-24 15:02
Visitors Counter


Oddział "Sudety Zachodnie"


Grupa Karkonoska GOPRUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

przewodnik-sudecki.pl
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze