



Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w czwartek 4 czerwca na wycieczkę nr 17 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.27 do stacji Boguszów-Gorce Zachód, gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Sebastian Miler (tel. 603783610).
Trasa długości 14 km przebiega w zachodniej części Gór Wałbrzyskich. Od stacji kolejowej w Gorcach idziemy przez miasto obok szybu Witold dawnej kopalni węgla kamiennego Victoria. W wyremontowanym budynku nadszybia znajduje się obecnie Centrum Kulturalno-Kongresowe. Szlakiem czarnym ścieżkami polnymi i leśnymi podchodzimy na Trójgarb, trójwierzchołkowy szczyt o kulminacjach 757, 778 i 738m. Na najwyższym środkowym wierzchołku znajdowała się wybudowana w 1882 roku drewniana wieża widokowa i niewielka restauracja. W grudniu 2018 roku otworzono nową metalową wieżę o wysokości 27 m. Po obejrzeniu panoramy szlakiem niebieskim przez Przełęcz pod Trójgarbem schodzimy do Witkowa. W pobliżu przystanku kolejowego oglądamy barokowy kościół Zwiastowania NMP. Około godz. 16 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry
Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.
Impreza dofinansowana ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego; zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Powiatu Karkonoskiego; dofinansowano przez Miasto Jelenia Góra.
